You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Hammer Metin2 PvP Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Wednesday, July 25th 2018, 10:55am

Schimbari importante la critica, patrundere si eschiva

In update-ul din aceasta dimineata am schimbat felul cum functioneaza critica, patrunderea si eschiva. Pentru ca aceste bonusuri nu erau folositoare in dojang le-am modificat asftel incat sa nu mai tina de noroc si sa ofere dmg/rezistenta constanta.

Critica a fost modificata in felul urmator:
In loc de sansa de critica, acum cat % critica ai atat % primesti din dmg-ul criticei pe orice hit/skill. Spre exemplu daca ai 50% critica, ai 1.5x dmg pe hit, daca ai 100% ai 2x dmg pe hit.

Patrunderea a fost modificata in felul urmator:
In loc de sansa de patrundere, acum cat % patrundere ai, atat % primesti din dmg-ul patrunderii pe orice hit/skill. Spre exemplu daca ai 50% patrundere, primesti doar 50% din dmg-ul de la patrundere, iar daca ai 100% primesti 100% din dmg-ul de la patrundere.

Atentie, insa daca aveti 100% critica nu inseamna ca veti primi 100% din dmg-ul criticii si patrunderii pe skill, pentru ca pe skill este micsorata sansa.

Eschiva a fost modificata in felul urmator:
In loc de sansa de blocare a unui atac corporal, acum cat % eschiva ai, atat % blochezi din dmg-ul pe hit-uri. (similar rezistentei la paguba medie)

Deasemenea in update-ul de azi cerceii au fost modificati si acum ofera 16 INT, 16 STR si 2000 PV. A fost rezolvat si bugul cu anularea skill-urilor de la risipa si animatiile buff-urilor.

2

Wednesday, July 25th 2018, 11:11am

Sa inteleg ca Ninja nu mai foloseste DEX? :))
Sau de ce s-a scos bonusul de baza al ninja-ului de pe cercei? ...

3

Wednesday, July 25th 2018, 11:34am

deci acum iar trebuie să-mi pun critica pe arma :)

4

Wednesday, July 25th 2018, 11:50am

Sa inteleg ca acum chance to block a close combat-attack e useless si ne trebuie doar chance to avoid arrows pentru hit?: )))

She's broken because she believed.

5

Wednesday, July 25th 2018, 11:54am

Sa inteleg ca Ninja nu mai foloseste DEX? :))
Sau de ce s-a scos bonusul de baza al ninja-ului de pe cercei? ...

Cel mai probabil s a adaugat DEX pe alt ITEM.

7

Thursday, July 26th 2018, 2:50am

"Also in today's update the earrings have been modified and now offer 16 INT, 16 STR and 2000 PV."

I have a suggestion of adding DEX to the earring too and changing the HP/PV to VIT.

VIT, INT, STR, DEX, this way all classes gets benefits from their main and sub status.

8

Thursday, July 26th 2018, 8:09pm

dmg-ul de maxim 800 pe hit la ninja lame (de fapt mai mereu este 650 dar mai sare uneori) cu full pătrunzătoare ce spune?

9

Thursday, July 26th 2018, 9:53pm

dmg-ul de maxim 800 pe hit la ninja lame (de fapt mai mereu este 650 dar mai sare uneori) cu full pătrunzătoare ce spune?

Se va adauga DEX pe coif.

10

Thursday, July 26th 2018, 10:19pm

ok atunci sper ca asta sa rezolve problema și dmg-ul pe hit la lame cu full pătrunzătoare sa fie ca cel de pe sura am

11

Thursday, July 26th 2018, 11:46pm

ok atunci sper ca asta sa rezolve problema și dmg-ul pe hit la lame cu full pătrunzătoare sa fie ca cel de pe sura am

Sura Arme magice nu are cum sa fie egalat de catre ninja lame, avand in vedere ca aceasta rasa are TAIS, si hit ul este de 1.2k.
Ninja lame are un altfel de avantaj, acela fiind de atacul rapid pe care o ofera clasa respectiva.

12

Friday, July 27th 2018, 7:15am

Am observat că dmg-ul mai mare este la skilluri însă pe ninja lame nu poți să joci numai din skilluri , el se bazează mai mult pe hit. Am incercat sa omor un sura am și nu am reușit orice as fi făcut , cred că i-am dat combo de nenumărate ori și fără rezultat , mereu rămânea cu macar 10k. Înainte dmg-ul de pe hit la lame era identic cu cel de pe war corp și sura am deci așa ar trebui sa fie și acum sau daca nu macar sa crească până la 1,3k ! Până și de pe șaman dau mai mult pe hit !

13

Friday, July 27th 2018, 7:50am

Am observat că dmg-ul mai mare este la skilluri însă pe ninja lame nu poți să joci numai din skilluri , el se bazează mai mult pe hit. Am incercat sa omor un sura am și nu am reușit orice as fi făcut , cred că i-am dat combo de nenumărate ori și fără rezultat , mereu rămânea cu macar 10k. Înainte dmg-ul de pe hit la lame era identic cu cel de pe war corp și sura am deci așa ar trebui sa fie și acum sau daca nu macar sa crească până la 1,3k ! Până și de pe șaman dau mai mult pe hit !

Cum poti tu sa zici sa dea ninja 1.3k hit cand suraul da 1.2k cu 1-1 si 1k cu generala?
Nu inteleg care i problema, pana da suraul in hit (1k) ninja da 2, adica (1.6k)
Nu inteleg care i problema si nemultumirea ta, asteapta sa bage DEX si nu mai abera cu 1.3k hit la ninja lama ca exagerezi.
Te inteleg ca vrei sa ai clasa cea mai buna, dar, toti vrem ca rasa pe care jucam sa fie cea mai buna, si eu ma pot plange ca ninja arc da 8k skill la fel si mentalul, si corpul, cat pe hit, cate 1.5k, iar suraul meu da cate 4-5k skill, eu nu ma mai plang, desi sunt sura AM.

14

Friday, July 27th 2018, 7:58am

Quoted from "Padalecki"

Cum poti tu sa zici sa dea ninja 1.3k hit cand suraul da 1.2k cu 1-1 si 1k cu generala?
Nu inteleg care i problema, pana da suraul in hit (1k) ninja da 2, adica (1.6k)
Nu inteleg care i problema si nemultumirea ta, asteapta sa bage DEX si nu mai abera cu 1.3k hit la ninja lama ca exagerezi.
Te inteleg ca vrei sa ai clasa cea mai buna, dar, toti vrem ca rasa pe care jucam sa fie cea mai buna, si eu ma pot plange ca ninja arc da 8k skill la fel si mentalul, si corpul, cat pe hit, cate 1.5k, iar suraul meu da cate 4-5k skill, eu nu ma mai plang, desi sunt sura AM.

Iar plangi bă obsedatuleeeeeee Padalekiiii iesi din casa baaaaa :))))

15

Friday, July 27th 2018, 5:39pm

Sura Arme magice nu are cum sa fie egalat de catre ninja lame, avand in vedere ca aceasta rasa are TAIS, si hit ul este de 1.2k.
Ninja lame are un altfel de avantaj, acela fiind de atacul rapid pe care o ofera clasa respectiva.

sincer aici degeaba spui ca are ninja atac rapid, daca primesti kick cand faci spam cu hiturile =)))

17

Friday, July 27th 2018, 6:35pm

sincer aici degeaba spui ca are ninja atac rapid, daca primesti kick cand faci spam cu hiturile =)))

Aici se referă când este Ninja {Feminin} da mai repede hit-urile decât {Masculin}
Si specifica cum sa te scoată dacă ataci înainte sa înceapă lupta, e si normal sa te scoată.

18

Saturday, July 28th 2018, 10:49am

Aici se referă când este Ninja {Feminin} da mai repede hit-urile decât {Masculin}
Si specifica cum sa te scoată dacă ataci înainte sa înceapă lupta, e si normal sa te scoată.

prietene n-are nicio legatura ceea ce ai zis tu acum cu inaintea atacului inainte sa inceapa lupta :)) eu nu ma refer in duele sau in dojang, ma refer la toate bataile ori ca esti pe liber ori ca nu esti, tot primesti kick de la spamul hiturilor