You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Hammer Metin2 PvP Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Saturday, June 9th 2018, 11:24am

UPDATE MAJOR - Transformare server

Pe server a avut loc un update major ce a schimbat complet modul de joc. Serverul este acum unul de tip PvP clasic unde toti jucatorii au sanse egale.
Aceasta schimbare a fost facuta deoarece jucatorii scad din ce in ce mai mult iar serverul trebuie sa devina din nou atractiv pentru jucatorii noi.

Fiecare schimbare facuta pe server va fi explicata in acest topic.

Conturile, caracterele, itemele, breslele, lista de prieteni etc. sunt aceleasi si au fost mutate si transformate corespunzator pentru noul server. Nimeni nu a pierdut nimic.

"Deoarece serverul era o experienta frustranta pentru jucatorii noi datorita avantajului prea mare al itemelor modate acestea au fost scoase definitiv si transformate. Armele si armurile sunt acum skin-uri pentru aspect iar pentru a compensa pierderile accesoriile sunt acum accesorii site."

Armele si armurile modate sunt acum skin-uri doar pentru aspect fara bonusuri cu bonusuri reduse (normale)
Accesoriile modate sunt acum accesorii site care se vor putea farma si in joc

"Unele iteme mod de pe serverul vechi nu sunt skin-uri pe serverul nou asa ca au fost transformate corespunzator pentru a putea fi folosite ca skin-uri."

Transformari:
Armurile 1-61 mod au fost transformate in armuri 2012
Armele de 75/80 mod au fost transformate in arme 2015 bk
Otelele mod au fost transformate in safire iar posedatele mod in poison-uri

Coifurile universale au fost transformate in coifuri de rase in functie de rasa pe care se afla fiecare coif

"Itemele care nu au putut fi transformate si statusurile au fost rambursate total. Itemele de lycan au fost rambursate datorita scoaterii lycanului."

Rambursari:
Statusurile au fost rambursate (cine avea status a primit 5 MD pe cont)
Armele 1-70 mod au fot rambursate (5 MD pe cont per arma)
Armele/armurile/coif-urile de lycan au fost rambursate (5 MD pe cont per item)

"Pentru ca pe server este imposibil sa faci 1vs1, nu mai sunt batai iar jucatorii folosesc bot aceasta problema a fost rezolvata direct de la cauza prin schimbarea modului de joc."

Levelul maxim este acum 105 si ultima evolutie este beta
Pe server nu mai este lycan
Bonusurile sunt ca pe oficial, fara 6/7
Damage-ul skill-urilor este normal iar rasele sunt echilibrate
Toate armele si armurile de pe serverul vechi sunt acum in item-shop de aspect si au fost scoase de la magazine

Aceasta schimbare s-a mai incercat o data prin crearea serverului PvP clasic ce contine toate armurile si armele de pe primul server pe post de skin-uri. Insa aceasta a dat gres datorita numarului de jucatori scazut de pe server 2. Jucatorii noi nu vin datorita numarului scazut de jucatori iar jucatorii de pe server 1 nu vin pe 2 datorita itemelor care le au deja pe server 1.

Chiar daca multi nu vor fi de acord cu schimbarile acestea erau necesare pentru ca serverul sa nu moara. Toata lumea trebuie sa inteleaga ca pe server nu mai veneau jucatori noi si se instaurase monotonia, deci aceste schimbari erau necesare.

UPDATE 13.06.2018

"Deoarece jucatorii care au donat erau nemultumiti s-au adaugat bonusuri pe skin-uri, dar pentru a fi ok si pentru jucatorii noi aceste bonusuri nu sunt exagerate."

Skin-urile de arma ofera 10 Semi-om, 10 Critica si 10 Patrundere
Skin-urile de armura ofera 3000 PV, 50 valoare atac si 20 Viteza farmec

This post has been edited 1 times, last edit by "Hammer" (Jun 9th 2018, 7:49pm)

2

Saturday, June 9th 2018, 7:57pm

#MuieLaBatai70h
#MuieLaDisperati
#VaDafSansaLaOViataNoua

3

Saturday, June 9th 2018, 8:02pm

Ce pula mea s-a intamplat ca nu am inteles nimic

Ba fa mai bine o prezentare completa de la A la Z sa intelegem cu totii ce ai in cap ca nu avem telepatie..

Eu inteleg ca vrei sa faci un bine insa inainte de schimbari de genul trebuie sa anunti cu ceva timp inainte, incearca sa fii mai eficient sau cautati niste ajutoare ca in momentul de fata ai facut o mare greseala si foarte aroganta.

Ia si traduce si ce ai scris acolo si pe engleza sa inteleaga si altii daca tot ai facut schimbarea pentru mai multi playeri.

4

Saturday, June 9th 2018, 8:24pm

Bravo. Felicitari pentru munca depusa. Mi se pare o idee foarte buna.

She's broken because she believed.

5

Saturday, June 9th 2018, 8:33pm

Sincer Mihai mie mi s-a parut o idee foarte proasta , metinu asta a fost initiat cu modu de Joc pe modate daca tu ai scos acele modate sincer pentru mine server'u s-a dus efectiv pe pula , de cat sa schimbi tot modu de joc si sa faci prostia asta si sa modifici cand sti ca ca lumea a bagat atatia bani sa aibe tot ce a avut .Si sa dai niste chestii care nu mai valoreaza nimic . Si de cat sa modific stilu de joc mai bine bagai alte armuri noi in plus . PAREREA MEA

6

Saturday, June 9th 2018, 8:36pm

Este putin ciudat asa acum la inceput plus ca nu iti dai seama care sunt bugurile aparute si pe ce parte trebuie sa te orientezi, ai aruncat prea repede schimbarea asta asa din senin..

7

Saturday, June 9th 2018, 8:57pm

Aiurea

8

Saturday, June 9th 2018, 8:58pm

Super update si idee originala ca intotdeauna ! Se stie ca haterii vor latra mult timp de acum inainte insa nu baga in seama da-i in zeama .Acum acest server e deschis pentru o mare gama de playeri si nu mai exista labagii care sa se dea mari cu N hituri pe secunda sau cu armata de botzi.E ca in comunism.Toata lumea este egala :D .Numai ca cine are bani isi ia toale de firma :D adica skinuri ceea ce nu afecteaza cu nimic lupta.Acum e liber pentru toata lumea :hug: nu doar pentru cei ce isi permiteau modate si cred ca serverul va progresa mult spre oftica unora.Fii cu grija pentru ca acum esti cea mai mare amenitare a tuturor serverelor de Metin existente si cred ca aceasta miscare va revolutiona acest joc.Sa fie multa bafta si mii de playeri !BRAVO !

9

Saturday, June 9th 2018, 10:55pm

Good job, i think it's a good idea.

10

Sunday, June 10th 2018, 12:56am

da si reset la clasamentul breslelor daca tot

11

Sunday, June 10th 2018, 1:54am

papuci de 54 boss ?

12

Sunday, June 10th 2018, 10:15am

the best update, ty hammer<3

13

Sunday, June 10th 2018, 11:33am

Unde se pot dropa accesoriile site in joc ?

She's broken because she believed.

14

Sunday, June 10th 2018, 11:37am

O sa se faca o misiune, plm

15

Sunday, June 10th 2018, 1:50pm

Mihai rezolvă și tu faza cu item shop-ul.. cei care au donat de la "donații server 2" n-au primit nimic în item shop pe server. :))

16

Sunday, June 10th 2018, 2:30pm

nu poti sa pui sageti daca ai skin la arc pus

17

Sunday, June 10th 2018, 3:04pm

CEL MAI TARE UPDATE:X:X:X:X:X

18

Sunday, June 10th 2018, 5:33pm

Fă să pice pv pe acel colier, am dat să-l bonusez și m-am trezit că nu pică hp 3k....

19

Sunday, June 10th 2018, 5:34pm

Nici pe bratara nu mai pica x2 semi tzapa

20

Sunday, June 10th 2018, 5:57pm

Las aici lista cu adevaratele bns care vor fi reglate sa le arate si in client.

Bratara: 15 Vit atac, 15 crit, 10 semi-om
Colier: 28 Cast, 25 patr, 2000 pv
Cercei: 18 int, str, dex
Papuci: 20 blocare, 12 rez skill
Scut: 15 rez skill, 10 rez medie
Coif: 10 blocare, 1500 pv