You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Hammer Metin2 PvP Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

21

Sunday, June 10th 2018, 6:24pm

we mihai, ideea e buna dar ai putea sa-l modifici putin. E cam prea "classic" daca ai creste putin dmg-ul si hp-ul pe skin-uri vreo 10 hh sau whatever pe pet 5-10 skill dmg(pet site)

22

Sunday, June 10th 2018, 7:06pm

Având în vedere cât a lucrat Mihai pentru a face acest update , deşi incomplet încă aveţi prea multe comentarii inutile de adăugat .
Consider că ştie destul de bine ce are de făcut şi ce vrea sa facă cu serverul lui . Da părerile îşi au rostul dar de la aţi da cu părerea la a injura ca un ţăran prost şi la a spune "Eu faceam mai bine " suntem departe baieţii mei . S-a neglijat pe sine ca să facă un bine pentru sv. Aşa că lăsa-ţi figurile inutile , cui nu-i convine nu este obligat să rămână :-j

23

Sunday, June 10th 2018, 11:14pm

What I'm more upset about is the skins I had on S2 and the hours that I spend getting them. I don't see why my 90+ skins couldn't have been transferred from S2 to S1.
The update has made me feel like I'm playing on some run-of-the-mill German PvP server with overpowered itemshop items.
Unfortunately, I don't see myself sticking around for much longer on the server. At least on server 2 every person had equal opportunities (except shamans, of course, if someone wears a set against shamans, our damage is cut to 900 per hit and 2k per skill).

The playerbase is nice, I have nothing against the players, but S2 had its small community and now we are forced into, literally, a new server.

The Hammer that I know isn't a server with max level 105 and beta gear.

Edit: I love reading all of the previous comments and because they are in Romanian, Google Translate does a lovely job translating them and they are so funny. Gosh I love this community, such kind, friendly people.

24

Sunday, June 10th 2018, 11:23pm

This update is an unity of both servers so dont be angry. In the future you will see more and more good things. Its a New HammerMT2 Era! HAMMER METIN2 MAKE THE RULLES THE OTHER SERVERS JUST COPY WHAT WE CREATE! :thumbup:

25

Monday, June 11th 2018, 12:13am

Tocmai ce imi venise pofta de un PVP modat dupa restul de 99% din servere PVP CLASIC ... Foarte fain, hai sa fim ca restul oilor si sa facem inca un server ca toate celelalte...
E aiurea rau cand te gandesti ca serverul era for fun si nu stateai sa dai 3 zile intr-un alt player cu gandul ca poate, poate il omori ..
Ai fi putut face event-uri cu premii mod, pentru playerii care nu au posibilitatea de a dona.. sau pur si simplu sa dai MD-uri la ocazii speciale ( Craciun.. etc ) .. Asa cred ca ai fi echilibrat lucrurile

26

Monday, June 11th 2018, 4:05pm

SV1 to SV2

Hammer \ Mihai , i think you should give the mds we lost by donating in server2. now server2 its gone and server1 lives. i think you should
give "refund" people from server2 give back mds so we can spend it in server1. becauze we spent Money and time geting that skins and now
Rest in piece. its not fair that from 1 day to another we lose Money effort and time , i only think that. just like me i had 135 euros in skins
you can check my history purshace From char called "FeliNN" i only think that would be nice. and make all players from sv2 go to sv1 by doing that
so they buy the skins that they spent Money for it.
Ty for your time.

27

Monday, June 11th 2018, 4:21pm

Da, este un update frumos baga-mi-as pl in voi de disperați, că am avut mai multe moduri decât toti cioflingarilor ( asta ca sa mă laud puțin că e șmecher și văd că și la moda) . Nu puteam să intru liniștit că hop sarea cate unu " o dragonule, mai tii minte când mă băteai prin toate mapele ? " Și rap 14 conturi pe mn ( oricum abia picam) cu asta făcând referire și la faptul că v-am dominat.

OnlyYou5 Dr4g0nuL

28

Monday, June 11th 2018, 4:24pm

Da, este un update frumos baga-mi-as pl in voi de disperați, că am avut mai multe moduri decât toti cioflingarilor ( asta ca sa mă laud puțin că e șmecher și văd că și la moda) . Nu puteam să intru liniștit că hop sarea cate unu " o dragonule, mai tii minte când mă băteai prin toate mapele ? " Și rap 14 conturi pe mn ( oricum abia picam) cu asta făcând referire și la faptul că v-am dominat.

Unu’ care gandeste logic.
+1

29

Monday, June 11th 2018, 6:58pm

Sincer mie imi convine, nu mai jucam pe acest server, chiar daca donasem. Iar cu schimbarea asta, poate mai vin si alti jucatori, chiar imi place Mihai :)

30

Monday, June 11th 2018, 9:11pm

Acum sincer vorbind, si serios de altfel.
Eu zic ca update-ul e ce trebuie, inafara faptului ca s-au pierdut modurile. Este inca un nou mod de joc care aparent este mult mai distractiv decat sa stau sa spamez continuu 3 taste. Acum putem inventa tactici, si fura tactici daca suntem tigani.

Dar eu zic ca ar mai merge multe chestii in plus. Mult mai multe sisteme adaugate. Mult mai multe chestii adaugate, gen armuri, arme, frizuri, mape de 1v1.
O idee ar fii si ca Dojang-ul sa se activeze singur dar nu stiu daca se poate face tehnic asa ceva.
Pana acum treburile par sa fie inspre bine, sper sa se rezolve bugul la itemshop cat mai repede si sa urmeze partea a 2 a a update-ului cat mai curand.

Succes !

31

Tuesday, June 12th 2018, 3:53pm

Daca tot e server-ul in faza "beta" si mai ai lucruri de schimbat/adaugat la el, pe langa event-ul de Pvp Dojang, nu vrei sa ne bagi si un event de genul "National War" ? (Pentru ce-i ce nu stiu, este un event de tipul: lupte intre regate)

Ai putea sa-l bagi o data pe saptamana (Sambata/Duminica), ar fii interesant.

32

Wednesday, June 13th 2018, 1:30pm

Update (vedeti sfarsitul primului post)

33

Wednesday, June 13th 2018, 5:29pm

"Accesoriile modate sunt acum accesorii site care se vor putea farma si in joc"

unde mai exact? nemere, catacombe ca pana acum?

34

Wednesday, June 13th 2018, 6:26pm

Accesoriile site se pot bonusa, sau le primeşti direct de generală? M-am gândit să vă arăt cum se joacă metin. :smug:

Edit: Să adaugi şi cărţi pentru a face G1 corpul/iures/risipa sau să adaugi la NPC direct.
Edit2: Mai intră PV pe colier site, dacă schimb bonusurile?

35

Wednesday, June 13th 2018, 6:56pm

Accesoriile site se pot bonusa, sau le primeşti direct de generală? M-am gândit să vă arăt cum se joacă metin. :smug:

Edit: Să adaugi şi cărţi pentru a face G1 corpul/iures/risipa sau să adaugi la NPC direct.
Edit2: Mai intră PV pe colier site, dacă schimb bonusurile?

Pe colier nu mai intra pv si nici pe bratara, semi om.
In rest, asteapta si vei vedea, tu ai zis sa nu mai dau spoilere. =))

36

Wednesday, June 13th 2018, 8:05pm

Bun update cu bonusurile, multumim Mihai.

37

Sunday, June 24th 2018, 2:28am

:hardcore: Bună treabă!

38

Saturday, June 30th 2018, 10:12am

Interesant update, am sa mai intru si eu sa vad cum e.
Bravo !

39

Saturday, June 30th 2018, 11:29am

Daca tu crezi că serverul asta este clasic înseamnă că nu ai jucat un server clasic de tactica in viața ta .... Daca e dmg mic înseamnă că tu nu faci 15k pe spirit cu critica... Eu zic că este dmg.

40

Saturday, June 30th 2018, 12:30pm

Daca tu crezi că serverul asta este clasic înseamnă că nu ai jucat un server clasic de tactica in viața ta .... Daca e dmg mic înseamnă că tu nu faci 15k pe spirit cu critica... Eu zic că este dmg.
Ai dreptate, nu am jucat un server clasic de tactica in viata mea pentru ca mi se pare plictisitor, dar stiu in ce consta.
Cred ca avem definitii diferite pentru "clasic", pentru mine daca e ultima evolutie beta, level 105, bonusuri ca pe oficial este clasic. Cel putin mult mai clasic fata de ce era inainte.