You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Hammer Metin2 PvP Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Monday, August 22nd 2016, 6:18am

HammerMT2 2016

Lista de schimbari

Iteme

A fost redus numarul itemelor din client. Au fost scoase arme si armuri urate care nu s-au donat si nu erau purtate (sau erau purtate in numar foarte mic).
Au fost scoase unele armuri 2014 si unele arme 2012-2014.
Numarul mic de iteme scoase dar totusi donate au fost inlocuite cu alte iteme noi 2016 din setul de rezerva.

Adaugate 66 de armuri noi (11 war/sura, 19 ninja/shaman, 10 lycan)
Adaugate 35 de arme recolorate in 5 culori si 2 seturi noi.
Au fost modificate unele texturi la armuri mai vechi.

2 seturi noi de frizuri la Lycan

A fost inlocuit fumul de la +1 cu fumul vechi. Doar armurile derivate din otel/posedata vor avea acel efect la +1, in functie de culoarea armurii.
Au fost scoase accesoriile de Lycan si cele Dragon God si inlocuite cu accesorii de cristal.

PvP

Functionalitatea rezistentelor la arme a fost schimbata. Rezistentele nu vor mai scadea tot damage-ul, ci doar damage-ul bonus oferit de paguba competentei (asemenea rezistentelor la rase unde este scazut damage-ul bonus oferit de semi-om).

Skill-urile raselor
War - Mental: Atacul Sabiei (Tinta), Zdruncinarea (Raza)
Ninja - Lame: Nor otravitor (Tinta), Bomba (Raza)
Sura - Arme magice: Finger strike (Tinta), Vartejul (Raza)
Shaman - Leac: Summon lightning (Tinta), Ragetul dragonului (Raza)
Lycan: Wolf Breath (Tinta), Shred (Raza)

Toate skill-urile de tinta au timp de incarcare 1,6 secunde iar toate skill-urile de raza au timp de incarcare 3s la cast maxim.
Timpul de incarcare este egal la toate rasele. Castul a fost capat la 1200 (ce este peste 1200 nu are efect) pentru a se mentine egala viteza skill-urilor, datorita diferentelor vitezei de animatie intre rase.

Toate rasele necesita 3 bonusuri principale

War: VIT, STR, DEX
Ninja: VIT, DEX, STR
Sura: VIT, INT, STR
Shaman: VIT, INT, STR
Lycan: VIT, DEX, STR

Bonusul de dmg principal reprezinta 80% din damage iar cel secundar 20%

Au fost refacute bonusurile de pe accesorii si pet-uri
Bratara: Crit, Patrundere, HH
Colier: Crit, Patr, Cast
Cercei: Cast, HH
Papuci: Block 100, Rez sageti 100, Cast
Scut: Rez skill, Imun, HH
Coif: VIT, STR, DEX/ VIT, INT, STR
Belt-uri: Rezistenta rasa
Accesoriile bonus: VIT/HP, INT/STR/DEX
Pet-urile: HP, Cast

Timpul de respawn a fost reintrodus si este de 5 secunde.
Eliminata diferenta de dmg dintre regate.
Fixat dragon god vitality care nu dadea 1000 vit, acum da 30k hp.
A fost scazut intervalul de incarcare al elixirului la un interval similar cu cel al redurilor normale atunci cand sunt folosite in mod corespunzator.

Sistemul de bresle a fost modificat. In mapa de war se poate intra doar cu 1 singur cont.
Pentru ca war-ul sa inceapa este necesar ca 4 membri sa fie online din ambele bresle.
Nu se mai poate folosi cal/mount la war.
Scorul necesar in arena pentru a castiga a fost marit la 200 de puncte.

General

Au fost adaugate paginile 3 si 4 la inventar.
A fost mutata pagina de bonusuri din inventar in pagina caracterului. (tasta C)
Fixata optiunea de zi/noapte sa ramana la teleportare. Adaugata optiunea de zapada si sistemul "Permite vizualizare echipament" in setarile jocului.
Optiunile de block trade, soapta etc. raman acum salvate si dupa relog.
Petul ramane activat si dupa relog/schimbare mapa.
Frizurile se pun de acum in casuta de costume.

Caracterelor fara status cu mai putin de 10.000 de minute care nu s-au logat anul acesta li s-a resetat numele.
Breslele au fost resetate.

PvM

Adaugate 3 mape noi: Devil's Catacomb, Blazing Purgatory si Nemere's Watchtower
Armurile beta cu fulgere si costumele de razador/nemere nu sunt in shop. Ele se dropeaza in aceste mape.
In Catacombe se mai dropeaza si Armura Phoenix si arme Devil, in Purgatory armura de Rubin si in Nemere armura Blau si arme de Cristal, toate +0.

2

Monday, August 22nd 2016, 7:06am

Pai stai omule ,razboinici si lycani acum trebuie sa-si redoneze fullu . De exemplu inainte erau la lycan bonusurile principale : VIT , DEX , HP si la war : VIT , STR , HP. Eu de exemplu trebuie sa-mi redonez fullu fiindca sunt lycan (VIT , DEX ,HP) adica sunt un lycan pe hp nu mai sunt pe dmg fiindca acum imi trebuia VIT , DEX , STR , adica full de ninja pe dmg , acum fie trebuie sa-mi redonez fullu fie sa gasesc un full de ninja dmg cu ce bonusuri imi trebuie . Crede-ma full de ninja sa semene cu fullu meu de lycan nu gasesc deci concluzia toti lycani si wari trebuie sa redonze fullu . Deci dmg-ul nostru o sa fie acum de la 2,75 cat ai pus tu la toate o sa fie 2,60+ sa zicem. Si faza cu critica si patrunderea ca acum e 100 la normal, adica fara mod e 100? Si la mod e 200? Pai daca la mod e 200 o sa trebuiasca decat un acc cu crit , patrundere si dupa asta mai am si 800-800. Si chestia cu marirea de 3 sec la lycan si war la raza , ba , nu merge , fiindca daca faci un full lycan dmg full deff o sa ai 850 cast , da? si un ninja are si 1800+ si da mai repede noru ca sincronu a 2 lycani , deci mie mi se pare chestia asta o prostie numa ca sa fie ninjalai in avantaj ,acum.

3

Monday, August 22nd 2016, 7:07am

Pai stai omule ,razboinici si lycani acum trebuie sa-si redoneze fullu . De exemplu inainte erau la lycan bonusurile principale : VIT , DEX , HP si la war : VIT , STR , HP. Eu de exemplu trebuie sa-mi redonez fullu fiindca sunt lycan (VIT , DEX ,HP) adica sunt un lycan pe hp nu mai sunt pe dmg fiindca acum imi trebuia VIT , DEX , STR , adica full de ninja pe dmg , acum fie trebuie sa-mi redonez fullu fie sa gasesc un full de ninja dmg cu ce bonusuri imi trebuie . Crede-ma full de ninja sa semene cu fullu meu de lycan nu gasesc deci concluzia toti lycani si wari trebuie sa redonze fullu . Deci dmg-ul nostru o sa fie acum de la 2,75 cat ai pus tu la toate o sa fie 2,60+ sa zicem. Si faza cu critica si patrunderea ca acum e 100 la normal, adica fara mod e 100? Si la mod e 200? Pai daca la mod e 200 o sa trebuiasca decat un acc cu crit , patrundere si dupa asta mai am si 800-800. Si chestia cu marirea de 3 sec la lycan si war la raza , ba , nu merge , fiindca daca faci un full lycan dmg full deff o sa ai 850 cast , da? si un ninja are si 1800+ si da mai repede noru ca sincronu a 2 lycani , deci mie mi se pare chestia asta o prostie numa ca sa fie ninjalai in avantaj ,acum.
Intai descarca update-ul si joaca o zi, apoi da-ti cu parerea.

+ Ai inteles gresit unele chestii, si nu e cum spui tu.

4

Monday, August 22nd 2016, 7:14am

Pai stai , daca pui la nemod adica simplu ctika si patrunderea la mod no sa fie 200?

5

Monday, August 22nd 2016, 7:17am

Pai stai , daca pui la nemod adica simplu ctika si patrunderea la mod no sa fie 200?
Critica si Patrunderea cu accesorii, criticale, roua va fi 200, nu s-a schimbat nimic. Acolo am scris 100 fara criticale si roua.

6

Monday, August 22nd 2016, 7:19am

Critica si Patrunderea cu accesorii, criticale, roua va fi 200, nu s-a schimbat nimic. Acolo am scris 100 fara criticale si roua.
A , pai eu credeam ca te referi sa fie bonus la normal 100 si la mod o sa fie 200 . Dar mie tot o sa-mi scada dmg-ul pe lycan , fiindca eu as fii un lycan pe hp acum :D Si vezi ca torrent-ul nu merge , decat mega :D
+Daca il descarc merge macar clientu?
De exemplu acum l-am descarcat , nu se deschide , am windows 8.1 pro .

7

Monday, August 22nd 2016, 8:00am

Pe windows 8.1 pro nu merge mane . . . Ce fac ? Jti? Nu deschide clientu deloc :D

8

Monday, August 22nd 2016, 8:43am

Pe windows 8.1 pro nu merge mane . . . Ce fac ? Jti? Nu deschide clientu deloc :D
Pe windows 8.1 merge doar dacă , dezactivezi windows defenderu' . :-j

"N-am încredere în oameni,asta m-a învățat viața,că pe cei mai mulți dintre ei îi trădează fața."

9

Monday, August 22nd 2016, 8:46am

In sfarsit, desi numai joc :))

10

Monday, August 22nd 2016, 8:49am

Mi se pare okay . Gg Mihai :hug: :-j .

"N-am încredere în oameni,asta m-a învățat viața,că pe cei mai mulți dintre ei îi trădează fața."

11

Monday, August 22nd 2016, 8:52am

Lycani si wari is degeaba acum , dmg 2.5 ? + cine mai redoneaza alt full ? Acum ninja da dmg calumea si sura . . . O sa revina suralai in forta , numa sura si ninja o sa vedem pe sevar . . . Am fost prosti unii ca am dat fullu de sura . . .

12

Monday, August 22nd 2016, 9:04am

Bai nu stiu cum sa-ti zic. Ai bagat armura aia alba la ninja si nu ai bagat crow alb si soulless albe. Asta e cam naspa

13

Monday, August 22nd 2016, 9:08am

Și în mapele noi cum ajungem că nu le avem pe inel de teleportare ?

14

Monday, August 22nd 2016, 9:25am

Buna ziua !

Acest update dupa parerea mea este unul nereusit deoarece :
Rasa Warrior (absolut orice set donat pana in data de 22.08.2016) devine inutil , cu exceptia celui pe HP .
Rasa Lycan (absolut orice set donat pana in data de 22.08.2016) devine inutil , exceptia celui pe HP .

Este o idee buna cea cu utilizarea armelor si a rezistentelor , dar ideea cu modificarea bonusurilor unei rase precum razboinic sau lycan ce pana astazi necesitau 2 bonusuri pentru a avea formula completa , acum fiind nevoie de 3 bonusuri , automat rasele de razboinic pe DMG (dinainte cele cu VIT-STR-Semi OM) au devenit practic cele mai slabe dintre toate , deoarece :
1-Au dmg cat un caracter pe HP
2-Au HP foarte redus
3-Redonarea setului nu este accesibila intocmai pentru toata lumea .

Consider ca daca nu se remediaza aceasta schimbare ca sa ii zic asa prin readucerea pe linia de plutire a celor doua rase multi jucatori vor fi nevoiti sa se lase pentru ca nu este nimeni de acord cu donatia buna de ieri cum s-ar zice, azi sa devina inutila !

Ca o solutie as propune :

Mentinerea celor 2 puncte de status la cele doua rase , dar cu 1 secunda mai mult la incarcarea skillului .

15

Monday, August 22nd 2016, 9:30am

Well done ! Apreciem efortul depus , Mihai !

16

Monday, August 22nd 2016, 9:32am

Și mai putem da nume la caracterele resetate?

17

Monday, August 22nd 2016, 9:45am

Cel mai nereusit update . . . Ne schimbi tu fullurile domnule Mihai ? :D

18

Monday, August 22nd 2016, 9:48am

Cel mai nereusit update . . . Ne schimbi tu fullurile domnule Mihai ? :D
Posibil.... , la shaman nu se punea str , iar acum că s-a pus , s-a dus tot set-ul de shaman pe pl .. :-j :hug: .

19

Monday, August 22nd 2016, 9:52am

Da asta ar fi o solutie .. ca pana la urma cine a donat un full de saman , warrior sau lycan , sa ales decat cu o paguba :))

20

Monday, August 22nd 2016, 9:54am

Ce se bucura astia cu full de sura acum, mama cred ca sunt pisati pe ei de ras cand va vad cu lycanii si warii :))