You are not logged in.

61

Wednesday, January 23rd 2019, 1:23pm

Injuratul pana iese celalalt,asta-i stupid si fara sens nu ar influenta jocu deloc o sa gasesti asta pe orice server,cearta,nu asta-i problema si nici acel 24/7 nu e cel mai problematic lucru.Problema consta in playerii noi care sunt atacati de cei vechi,protejarea playerilor noi e cam greu de realizat am idei si pe partea asta dar nu sunt eficiente deloc.
Ba din contră, acel 24/7 e cel mai enervant lucru la servărul ăsta, pentru că te plictisește.. și ceva plictisitor nu te atrage. Și protejarea playerilor noi aduce mereu hate persoanei care îi protejează, așa am pățit cu Chaos-ul :)) dacă am protejat playerii noi ăia vechi ne-au sărit în cap, dacă nu îi protejezi ies și intră în alte guilde și te atacă și după dacă tu le faci același lucru la breasla respectivă tot tu-ți primești hate-ul că la tine cică au fost prima oară ...

Edit 1: Iar treaba cu arcașii, deja sunt slabi la duel și se bazează doar pe săgeți, gândește-te că ceea ce ceri e să le scadă și mai mult dmg-ul, după ce-o să vezi pe server ? Doar war mental. Singurul fel în care poți bate o persoană cu arcași (eu am mulți și știu cum mi-o iau) e să fi-ți mai multe persoane și să fi-ți wari sau sura cu aa-uri.

62

Wednesday, January 23rd 2019, 2:03pm

Nu înțeleg de ce va chinuiți, ceea ce cereți voi , e un pvm easy 90% doar ca Primești lvl din start.

63

Wednesday, January 23rd 2019, 2:15pm

Aici ar trebui schimbată 90% din comunitate nu serveru'. Singurul fel în care poți bate o persoană nu este să stai pe 10 conturi de arcași ca un frustrat și să te-njuri cine stă mai mult online.Asta o faci doar dacă și tu la rândul tău suferi de aceeași boală ca și respectivul cu care te "bați". Asta face ca playerii să plece când dai de un obsedat de genu' care stă pe capul tău cu 10 conturi de arcași pe tine. S-a inventat duelul 1v1 ceea ce mi se pare normal pe un pvp cât de cât clasic dar aici 90% din comunitate sunt pe out și zeci de ore pentru că modul de joc care este acum încă le permite să-și arate frustrarea asta. E mai bine să vezi war mental și ninja lame + sura pe care nu-i poți controla cum controlezi arcașii. Nu dă nimeni duel cu arcași și crede-mă că un arcaș nu e deloc slab în duel,d-asta nu dă nimeni duel cu arcașii dacă știi să fugi și când să dai skill și hit. Voi folosiți arcașii doar să vă satisfaceți frustrarea voastră. Nu sunteți în stare să dați un duel să vedeți cine-i mai bun și fără înjurături pentru că asta ar însemna pentru unii să gândească și să admită că-i slab ceea ce așa ceva pentu mulți de aici ar fi ' sinucidere '.

She's broken because she believed.

64

Wednesday, January 23rd 2019, 2:58pm

O sa va raspund la toti 3

Cady: daca 2 playeri vechi se duc in v3 ca exemplu si se bat acolo 50-100 ore fara a deranja restu oamnilor care-i problema? Daca amandoi vor sa se bata pana la out e problema lor nu ne deranjeaza pe noi restu cu absolut nimic,problema intervine atunci cand acei playeri vechi influenteaza sau/si ataca playerii noi doar pentru ca ei sunt vechi si nu ai cum sa-i atingi,si vin sa dea in ei 24/7 pana acel jucator prinde "frica" de acel "frustrat" cum a zis si isee, poti sa le faci si un mod de 24/7 o arena unde e 1v1 pana la out,primu care iese este scos de tot din arena si celalalt este delcarat castigator asta inseamna o competitie in acel fel fara a influenta restu jocului.

Catalin: nu cer un pvm easy deloc,exista conceptul de pvp farm de mult iar eu nu cer in mod specific acest lucru,cer doar un mod prin care sa merite sa-mi investesc eu si alti jucatori timpul aici,ca stau si ma bat la o bataie nu imi aduce satisfactie,stateam zile la trade-uri,nu mai am cu cine face trade-uri ca sunt foarte putini deci un interes din ce in ce mai mic pentru mine,daca s-ar adauga si partea de farm as avea ce sa fac,mi-as farma iteme/chestii utile le-as vinde si toata lumea ar trai fericita cei care nu vor sa farmeze ar cumpara de la mine si de la restu iar cei car vor sa farmeze au ocupatie dubla farmat si trade

IseeFantome:Ai dreptate in mare parte dar momentan arcasul e destul de slab d-asta am specificat scadrea dmg-ului inafara duelului. Da comunitatea e o problema dar tot odata pe comunitatea asta ne bazam momentan ca sa o schimbi trebuie sa aduci oameni noi care sa nu aiba acelasi principii ca si cei vechi,si de asemenea cum i-am raspuns si baiatului de mai sus se poate face un sistem de 24/7 de ranked 24/7 pentru cei ce vor sa joace in asa fel,asa ai curata intr-un fel problema asta cat de cat. O sa fac edit la topicul de mai sus cu ideea asta si o sa pun 2-3 detalii in plus deci daca vreti aruncati un ochi.

65

Wednesday, January 23rd 2019, 4:42pm

Nu înțeleg de ce vă mai chinuiți cu propuneri, Mihai tot ce vrea el face. Nu zic, ar fi frumos o arenă de duel pentru seturi și încă câteva lucruri menționate de tine dar au fost atâtea propuneri și niciodată nu au fost luate în considerare. Pentru adăugarea de frizuri noi personalizate și etc, acum foarte mult timp au fost câteva iteme drăguțe pe server care au fost scoase pe motivul că nu prea au fost donate sau ceva în genul ăsta. Iar după schimbarea modului de joc vă amintiți cu toții frizurile de la lycan care erau foarte frumoase de altfel și erau destul de purtate. Și s-a spus că au fost șterse după server dar eu țin să cred cu minimul meu de cunoștințe că sunt încă implementate deoarece textura a rămas.

Țin minte într-un topic în care a spus că vor fi băgate înapoi, și nu le-a pus nici în ziua de azi. A mai spus că v-a pune și acele beta 2015 cu fulgere înapoi dar dacă ne uităm la npc de armuri acel șhop e încă gol de când lumea.

Nu am venit să dau cu hate, sunt de acord cu propunerea ta Adi și dacă s-ar face doar câteva lucruri menționate de tine ar da un vibe mișto serverului și am mai scăpa de monotonie dar el nu a rezolvat nici măcar lucrurile astea minore. Putem propune și vorbi ore în șir că până la urmă tot cum vrea el v-a face, din câte se vede nici nu se sinchisește să răspundă la acest topic.
Iar Cătălin ar fi josnic să-mi banezi contul acesta doar pentru că mi-am spus părerea.

66

Wednesday, January 23rd 2019, 4:44pm

Sunt de acord că asta e o frustrare cu 10 conturi și 24/7 și că probabil în 1 v 1 s-ar aplana treaba cu care e mai bun, însă servărul are acel mic delay vizual care face duelul la fel de enervant. Și nu e numai treaba că se bat 100 sau 500 de ore, ei nu se lasă, din moment ce au început nu te mai lasă nici după 3/4 săptămâni și când îi întrebi de ce se bat cu tine nici nu mai știu ...

Ideea e că sunt de acord cu majoritatea lucrurilor care tu le propui și par chiar fun și atractive dar înainte să introducă lucruri noi trebuie să rezolve mai întâi problemele existente care-s destul de multe gen: delay-ul vizual/erorile la conectare(am primit 7 erori diferite când am încercat să-mi conectez un cont într-o zi), faptul că se aduc chestii din real în joc(numere de telefon/facebook și alte căcaturi) etc. Problema e că toate astea necesită timp, și da, desigur poate fii redus timpul ăsta dacă se formează o echipă dar crezi că dintre jucătorii actuali ai servărului există cineva neutru? Eu unul nu... iar Mihai mai are și alte alea de făcut decât să-și investească timpul și munca în niște chestii pentru care nu a primit niciodată feedback pozitiv major(cum a fost cu mapa de crăciun când au început să înjure sau cu efectele cu bug-uri vizuale).

Părerea-i PRO dar totuși văd irealizabil ceea ce ceri tu...

67

Wednesday, January 23rd 2019, 6:21pm

O sa va raspund iar la amandoi aici sa nu fac 2x post

Caddy: Faza cu lag-ul si acel delay da este enervanta dar pentru asta la fel ar trebui putina munca schimbat serveru in totalitate si curatat (pararea mea poate exista si alte fix-uri).
Da Mihai are si el o viata bine inteles nu am contestat asta niciodata si-l inteleg cum sta cu timpu, dar asta nu inseamna ca nu va investii sau nu investeste timp si incearca sa rezolve,feedback-ul e neutru asta-i problema probabil daca ar fi mai multa lume cu idei interesante si mai putin cu pula-n gura ar avea si Mihai o placere mai mare sa lucreze daca si lumea ar aprecia,dar pe partea cealalta intleg si playerii nemultumiti de neimplicarea lui Mihai foarte mult in joc , trebuie sa ajungi undeva la mijloc sa vezi ambele parti.
Acum cu 24/7 si faza cu nu te lasa e una sa te caute 10 oameni prin toate mapele si sa te omoara ca au ceva cu tine pe joc si e alta sa vina unu sa stea acolo sa moara incontinu sa tot dai in el sa se tot ridice, da e enervanta aceasta atitudine,d-asta daca ai citit propunerea legata de 24/7 ai vazut ca am propus un control in joc pentru acesti playeri si o sansa sa-si "exprime" capacitatea lor de stat online.Si prin neutru nu stiu exact la ce te referi,impartial? Sa nu favorizeze pe cineva anume? Daca da atunci ar fi destui si ar fi usor de controlat de catre mihai
ex: daca eu vin si fac reclamatie ca x face asta si apoi vine moderatorul Akito in joc si-mi da ban 10 zile e perfect ok,daca moderatorul Florinelultau44 vine si imi da ban 10 zile fara sa argumenteze pe forum de ce+ dovada mihai poate sa-l dea afara din stuff sa dea unban acelui player si toata lumea fericita. Daca comunitatea ar veni pe forum ar face o plangere pentru x si moderatorul x nu ii aplica pedeapsa meritata la fel comunitatea poate veni sa se planga iar de asta iar Mihai la fel il da afara etc etc.

Test01: Atata timp cat vii cu idei si argumente si nu pe cearta nu ai de ce sa iei ban. Acum sa incep sa-ti explic cum sta treaba,da acele iteme au fost scoase de la NPC sau mai bine zis NPC-ul a fost scos pentru ca era la cel de lycan,nefiind lycanu nu mai avea rost acel NPC. Armurile beta si restu nu-s implementate deoarece Mihai are un plan de a le integra alfel in joc (pararea mea)
Ideile is tot timpu bine venite si orice ajutor pentru comunitate e bine venit,daca nu s-a aplicat ideea ta nu inseamna ca ai scris degeaba,poate ai inspirat pentru alta idee sau cineva a vazut si a continuat ideea ta facand alta mai buna.
Sunt sigur ca si Mihai a vazut topicul nu e nevoie neaparata sa dea replay , nu ai de unde sa stii ca nu are deja in lucru update sau alte chestii mereu a venit cu o surpriza si nu a zis nimanui ca urmeaza sa faca update, sunt sigur ca daca se vor strange suficiente idei interesante si relevante care sa ajute serverul sa se dezvolte le va aplica si ne va lasa si replay dar pana la urma cu timpul toti stam prost mai ales cand ai multe de facut,sper ca te-am lamurit in mica-mare masura

68

Wednesday, January 23rd 2019, 7:03pm

Am încercat și eu să-l conving pe Mihai, n-ai idee cât îl stresam pe discord să facă dojangu când nu-l făcea. Am încercat să-i dau idei și mi-a explicat de ce nu pot fii puse în practică, de ce nu e interesat să se mai ocupe de server și am ajuns la concluzia că are dreptate. Metinul moare, serverul moare, nu mă refer că moare că se închide, mă refer că moare că nu mai sunt playeri noi, iar dacă apar ăia vechi îi înjură, râd de ei și sincer să fiu cui i-ar plăcea asta? Iar cu 24/7 nu va exista niciodată o rezolvare, nu ai cum să le schimbi mentalitatea la niște prunci care cu asta trăiesc. Doar ce am ieșit de pe servăr nefiind intrat aproximativ 3/4 săptămâni cât am fost în sesiune și ghici ce, oamenii încă mă urăsc că am Chaos și se bat cu mine, încă mă caută și vor să stau cu ei să mă bat non-stop pentru certuri de acum o lună.

Mi-am primit mult hate de la mulți de pe servăr și încă primesc(unii mi-o zic în față, alții pe la spate) și așa-și primesc toți, dar în special cei care realizează ceva pe server sunt ăia pe care-i urăsc toți și care de obicei ajung să se și lase pentru chestia asta. Sincer acum vreo 6/7 luni da îmi plăcea să intru să mă joc și să pierd câteva ore dar acum? Unde e farmecul și relaxarea care o simțeam atunci când un puști de 17 ani îmi scrie că mă caută moartea și-și vorbește cu prietenii în 4 bresle să vină să mă bată pe mine? Nu e, singurul lucru de rămas e să faci ca și Gravitas, să stai singur și să bați câte unu din când în când, iar eu nu sunt genul, nu intru pe metin să fiu supăratul hărții dar nici să intru doar să socializez, obișnuiește-te cu ideea a ce e Hammer acum și că mari schimbări din propunerile tale nu vor exista, mulțumește-te că e încă deschis și că poate din când în când mai sunt lucruri faine pe el, baftă la joc și spor la creeat idei fără sfârșit. :-j

69

Wednesday, January 23rd 2019, 7:21pm

Am încercat și eu să-l conving pe Mihai, n-ai idee cât îl stresam pe discord să facă dojangu când nu-l făcea. Am încercat să-i dau idei și mi-a explicat de ce nu pot fii puse în practică, de ce nu e interesat să se mai ocupe de server și am ajuns la concluzia că are dreptate. Metinul moare, serverul moare, nu mă refer că moare că se închide, mă refer că moare că nu mai sunt playeri noi, iar dacă apar ăia vechi îi înjură, râd de ei și sincer să fiu cui i-ar plăcea asta? Iar cu 24/7 nu va exista niciodată o rezolvare, nu ai cum să le schimbi mentalitatea la niște prunci care cu asta trăiesc. Doar ce am ieșit de pe servăr nefiind intrat aproximativ 3/4 săptămâni cât am fost în sesiune și ghici ce, oamenii încă mă urăsc că am Chaos și se bat cu mine, încă mă caută și vor să stau cu ei să mă bat non-stop pentru certuri de acum o lună.

Mi-am primit mult hate de la mulți de pe servăr și încă primesc(unii mi-o zic în față, alții pe la spate) și așa-și primesc toți, dar în special cei care realizează ceva pe server sunt ăia pe care-i urăsc toți și care de obicei ajung să se și lase pentru chestia asta. Sincer acum vreo 6/7 luni da îmi plăcea să intru să mă joc și să pierd câteva ore dar acum? Unde e farmecul și relaxarea care o simțeam atunci când un puști de 17 ani îmi scrie că mă caută moartea și-și vorbește cu prietenii în 4 bresle să vină să mă bată pe mine? Nu e, singurul lucru de rămas e să faci ca și Gravitas, să stai singur și să bați câte unu din când în când, iar eu nu sunt genul, nu intru pe metin să fiu supăratul hărții dar nici să intru doar să socializez, obișnuiește-te cu ideea a ce e Hammer acum și că mari schimbări din propunerile tale nu vor exista, mulțumește-te că e încă deschis și că poate din când în când mai sunt lucruri faine pe el, baftă la joc și spor la creeat idei fără sfârșit. :-j
Nu mai inteles,faza sa ma bucur ca e deschis n-am nicio treaba,din partea mea sa fie inchis deschis e tot una am ce sa ma joc si nu ma refer doar la metin am ce sa fac cu viata mea si fara HammerMT2 insa nostalgia ma face sa incerc sa ajut comunitatea d-aici sa aduc idei interesante poate se va ridica din nou serverul.
Argumentul cu "metinul moare" va rog nu-l mai aduceti v-am zis mai sus joc in paralel inca un metin are 6k playeri tot timpu online si sunt multe servere ca astea,doar ce a inceput lumea sa se dezvolte pe partea de youtube cu metin,jocul are potential ca acest server e slab acuma cand e vorba de playeri e partea a 2-a.
Revenind la Chaos si hate-ul tau,nu am nimic cu niciunu din voi,cu niciun jucator in viata reala am ceva cu jucatorul,cel ce e online nu cu persoana din spatele pc-ului dar uneori ajung si la cei din spatele pc-ului sadly,am intrat special pe metin sa bat tot ce inseamna chaos si sa sterg acea breasla din cauza lui Ryu ca am primit screen-uri in care vorbea de mine tinand cont ca inainte era prieten cu Bobo si nu am avut ceva personal cu el,cei vechi inca au puterea asta de a se lua cu cei mai noi si a le distruge increderea sunt de acord dar daca tu aduci 100 de playeri noi crede-ma ca pana si aia vechi vor fi nevoiti sa ia pe langa ei pe cei noi ca nu ar "rezista" . Da il inteleg si pe Mihai ca nu are timp,s-a saturat intr-un fel de server si ca poate face si alte chestii dar i-am atras atentia de mai multe ori ca aici intervine si acel lucru inedit adica banul,pe care-l poate face relativ cu munca usoara dezvoltand un joc ce-l va ajuta si pe el nu numai ca ii aduce un venit dar si-l ajuta in cariera de programator,se dezvolta ca programator deci nu sunt motive de "NU".

70

Wednesday, January 23rd 2019, 9:54pm

M-ai înțeles greșit, nu mă refer că moare tot metinul că știu că sunt altele cu mii de jucători on mă refer că servărul ăsta moare. Poa' să se supere cine s-o supăra pe mine, dacă nu face nimic în al readuce iar la glorie .. iar cu Chaos-ul și print-urile .. nu știu ce să zic, și eu eram prieten cu Bobo demult :)) când stătea prin confe pe skype de se lua măsa de el și noi râdeam și acum e mare caracter :)) iar Chaos-ul nu a fost șters, m-a deranjat pe mine și am dat dreptate că unele bresle s-au luat cu noi aiurea pentru niște playeri care dădeau aiurea, așa că am dat kick la toți pe perioada când cei lideri erau plecați. Ryu și-a făcut gagică, nu mai are timp, Mădă lucrează iar Regis e plecat în vacanță. Eu aveam sesiunea și nu-mi permit s-o pierd să demostrez că pot să mă bat cu puști de 16/17 ani pe metin. :-j

71

Wednesday, January 23rd 2019, 10:36pm

M-ai înțeles greșit, nu mă refer că moare tot metinul că știu că sunt altele cu mii de jucători on mă refer că servărul ăsta moare. Poa' să se supere cine s-o supăra pe mine, dacă nu face nimic în al readuce iar la glorie .. iar cu Chaos-ul și print-urile .. nu știu ce să zic, și eu eram prieten cu Bobo demult :)) când stătea prin confe pe skype de se lua măsa de el și noi râdeam și acum e mare caracter :)) iar Chaos-ul nu a fost șters, m-a deranjat pe mine și am dat dreptate că unele bresle s-au luat cu noi aiurea pentru niște playeri care dădeau aiurea, așa că am dat kick la toți pe perioada când cei lideri erau plecați. Ryu și-a făcut gagică, nu mai are timp, Mădă lucrează iar Regis e plecat în vacanță. Eu aveam sesiunea și nu-mi permit s-o pierd să demostrez că pot să mă bat cu puști de 16/17 ani pe metin. :-j
Faza cu breasla ti-am zis,nu am ceva personal cu nimeni m-am enervat pe niste prostii si am actionat in consecinta,oricand pot sa-mi strang membri sa ma bat cu oricine dar nu e asa distractiv pentru mine,cum am zis si mai sus imi place sa fac trade-uri si cine ma cunoaste stie ca acolo mi-am petrecut ultimii ani.
Si te rog daca se poate sa tinem topicul asta cu idei si sugestii nu cu chestii de genu,pot sa discut pe orice subiect dar as vrea sa fie legat doar de idei sugesti parareri si asa mai departe multumesc.

72

Thursday, January 24th 2019, 3:18pm

Câte replay'uri mai lungi ca pula lu' Adi, ați putea face o carte, " story with hammer" ♡

warn +1 (OT)

73

Sunday, January 27th 2019, 2:30am

Inactivitatea in topic peste 3 zile (72h) va duce la închiderea lui.

T.C