You are not logged in.

241

Wednesday, September 7th 2016, 5:11pm

In legatura cu warurile sa stau 200 de puncta cand un ratat fuge prin toata mapa si eu trebe il omor de 200 de ori?
Nu prea e comvenabil

242

Monday, September 12th 2016, 4:17pm

Vei mai adăuga înapoi "bugg-urile" la ninja și lycan?
Ninja să poată face rulantul cu arcu și lycanul dă de-a dmg pe "săritura lupului"
Și vei adăuga vreo dată eșarfe mod?
Esarfa mod? da-ti edit la topic si sterge
Intrebam si eu, ai vreo problema?

243

Tuesday, September 20th 2016, 5:55pm

Problema la logare

Joc cu fratemiu pe 2 pc-uri(acelasi ip) si nu mi se logheaza pe ambele pc-uri metinul.
Stie cineva cum pot rezolva sa putem juca amandoi?

244

Thursday, September 22nd 2016, 4:27pm

Joc cu fratemiu pe 2 pc-uri(acelasi ip) si nu mi se logheaza pe ambele pc-uri metinul.
Stie cineva cum pot rezolva sa putem juca amandoi?
Aceeași problemă am și eu cu fratele meu. Avem două PC-uri, bineînțeles, același IP, și nu putem juca amândoi deodată. Trebuie să fie o soluție... să se poată face ceva.

245

Saturday, September 24th 2016, 9:55am

Cum se ajunge in cele 3 mape :-? cine ma poate ajuta

246

Saturday, September 24th 2016, 12:46pm

Hammerul Nostru
Care esti in ceruri
Sfinteasca-se numele Tau
Vie Harta Ta
Faca-se voia Ta
Precum in map1 asa si pre map2
Modul noastru cel de toate zilele
Da-ni-l noua astazi
Si ne iarta noua furturile noastre
Precum si noi iertam furaciosilor nostri
Si nu ne duce pee noi in v3
Ci ne izbaveste de ban
Ca a Ta este mapa
Slava si puterea
In numele Hammerului
Al Administratorului
Al Sfantului Moderator
Amin.

247

Saturday, September 24th 2016, 3:00pm

bv ctlin ejti tare baeatu :m9:
“And no wonder! For Satan himself transforms himself into an angel of light.” 2 Corinthians 11:14

248

Saturday, September 24th 2016, 3:43pm

bv ctlin ejti tare baeatu :m9:

ms esti dulcik k mn :mm27:
Hammerul Nostru
Care esti in ceruri
Sfinteasca-se numele Tau
Vie Harta Ta
Faca-se voia Ta
Precum in map1 asa si pre map2
Modul noastru cel de toate zilele
Da-ni-l noua astazi
Si ne iarta noua furturile noastre
Precum si noi iertam furaciosilor nostri
Si nu ne duce pee noi in v3
Ci ne izbaveste de ban
Ca a Ta este mapa
Slava si puterea
In numele Hammerului
Al Administratorului
Al Sfantului Moderator
Amin.

249

Friday, October 7th 2016, 5:05pm

Noice

250

Wednesday, October 19th 2016, 12:09pm

Foarte tare bai baiatule baii.. acuma ma pot caca linistita pe seturile mele de samanca
:-j
#Fimi-ar scarba
Pacat , erati tare frumosi !!!
Eu inca sunt ! :mm4:

251

Wednesday, November 16th 2016, 3:52pm

Lista de schimbari

Iteme

A fost redus numarul itemelor din client. Au fost scoase arme si armuri urate care nu s-au donat si nu erau purtate (sau erau purtate in numar foarte mic).
Au fost scoase unele armuri 2014 si unele arme 2012-2014.
Numarul mic de iteme scoase dar totusi donate au fost inlocuite cu alte iteme noi 2016 din setul de rezerva.

Adaugate 66 de armuri noi (11 war/sura, 19 ninja/shaman, 10 lycan)
Adaugate 35 de arme recolorate in 5 culori si 2 seturi noi.
Au fost modificate unele texturi la armuri mai vechi.

2 seturi noi de frizuri la Lycan

A fost inlocuit fumul de la +1 cu fumul vechi. Doar armurile derivate din otel/posedata vor avea acel efect la +1, in functie de culoarea armurii.
Au fost scoase accesoriile de Lycan si cele Dragon God si inlocuite cu accesorii de cristal.

PvP

Functionalitatea rezistentelor la arme a fost schimbata. Rezistentele nu vor mai scadea tot damage-ul, ci doar damage-ul bonus oferit de paguba competentei (asemenea rezistentelor la rase unde este scazut damage-ul bonus oferit de semi-om).

Skill-urile raselor
War - Mental: Atacul Sabiei (Tinta), Zdruncinarea (Raza)
Ninja - Lame: Nor otravitor (Tinta), Bomba (Raza)
Sura - Arme magice: Finger strike (Tinta), Vartejul (Raza)
Shaman - Leac: Summon lightning (Tinta), Ragetul dragonului (Raza)
Lycan: Wolf Breath (Tinta), Shred (Raza)

Toate skill-urile de tinta au timp de incarcare 1,6 secunde iar toate skill-urile de raza au timp de incarcare 3s la cast maxim.
Timpul de incarcare este egal la toate rasele. Castul a fost capat la 1200 (ce este peste 1200 nu are efect) pentru a se mentine egala viteza skill-urilor, datorita diferentelor vitezei de animatie intre rase.

Toate rasele necesita 3 bonusuri principale

War: VIT, STR, DEX
Ninja: VIT, DEX, STR
Sura: VIT, INT, STR
Shaman: VIT, INT, STR
Lycan: VIT, DEX, STR

Bonusul de dmg principal reprezinta 80% din damage iar cel secundar 20%

Au fost refacute bonusurile de pe accesorii si pet-uri
Bratara: Crit, Patrundere, HH
Colier: Crit, Patr, Cast
Cercei: Cast, HH
Papuci: Block 100, Rez sageti 100, Cast
Scut: Rez skill, Imun, HH
Coif: VIT, STR, DEX/ VIT, INT, STR
Belt-uri: Rezistenta rasa
Accesoriile bonus: VIT/HP, INT/STR/DEX
Pet-urile: HP, Cast

Timpul de respawn a fost reintrodus si este de 5 secunde.
Eliminata diferenta de dmg dintre regate.
Fixat dragon god vitality care nu dadea 1000 vit, acum da 30k hp.
A fost scazut intervalul de incarcare al elixirului la un interval similar cu cel al redurilor normale atunci cand sunt folosite in mod corespunzator.

Sistemul de bresle a fost modificat. In mapa de war se poate intra doar cu 1 singur cont.
Pentru ca war-ul sa inceapa este necesar ca 4 membri sa fie online din ambele bresle.
Nu se mai poate folosi cal/mount la war.
Scorul necesar in arena pentru a castiga a fost marit la 200 de puncte.

General

Au fost adaugate paginile 3 si 4 la inventar.
A fost mutata pagina de bonusuri din inventar in pagina caracterului. (tasta C)
Fixata optiunea de zi/noapte sa ramana la teleportare. Adaugata optiunea de zapada si sistemul "Permite vizualizare echipament" in setarile jocului.
Optiunile de block trade, soapta etc. raman acum salvate si dupa relog.
Petul ramane activat si dupa relog/schimbare mapa.
Frizurile se pun de acum in casuta de costume.

Caracterelor fara status cu mai putin de 10.000 de minute care nu s-au logat anul acesta li s-a resetat numele.
Breslele au fost resetate.

PvM

Adaugate 3 mape noi: Devil's Catacomb, Blazing Purgatory si Nemere's Watchtower
Armurile beta cu fulgere si costumele de razador/nemere nu sunt in shop. Ele se dropeaza in aceste mape.
In Catacombe se mai dropeaza si Armura Phoenix si arme Devil, in Purgatory armura de Rubin si in Nemere armura Blau si arme de Cristal, toate +0.

De ce sunt taiate atatea chestii?

252

Thursday, November 17th 2016, 12:04am

pentru ca nu o sa mai fie ! Cred ca revine cum a fost inainte de clientu asta. Bine,nu in totalitate,dar o sa revina. Eu asa zic..

253

Thursday, November 17th 2016, 1:11am

Ar fii frumos sa aduca macar ceva din ce a fost !.

254

Thursday, November 17th 2016, 1:20am

pentru ca nu o sa mai fie ! Cred ca revine cum a fost inainte de clientu asta. Bine,nu in totalitate,dar o sa revina. Eu asa zic..
Exact

255

Thursday, November 17th 2016, 3:59pm

Exact ce? Ai o tastatura asa ca pune mana si tasteaza coaie ca imi futi nervi degeaba, nu anunti nimic si apari numai cu un reply la aiureala, fa in pula mea un topic nou si zi acolo ce va fi iar schimbat fata de cum este acum. Doamne ba si spuneti ca tot eu sunt rau cu voi dar cum dracu daca faceti chestiile aiurea, de fapt faci ca nu este nimeni altcineva inafara de tine in staff.

256

Thursday, November 17th 2016, 6:22pm

Baga cooldown-ul la skill-urile secundare la fel ca la cele principale si eu zic ca e ok ^^

257

Thursday, November 17th 2016, 7:33pm

Lasati omul sa isi puna ordine in gand, nu e una doua gata hai pac sa scriem intr-un topic. Stie el ce a schimbat si de ce a schimbat, posibil ca o sa faca un topic special sau o sa faca un UP aici, depinde ce vrea muschiu' lui. Aveti rabdare ca de inchis serverul nu-l inchide prea curand.

258

Thursday, November 17th 2016, 8:23pm

La cum il fute sus si in jos parca e pe cale de altceva si nu ma ambalez pentru mine ci pentru cei care doneaza modurile si nu au atatia bani sa sustina fiecare schimbare pe care o face el asa cand i se scoala. Eu oricum nu mai joc si de intru, intru foarte rar asa ca putin imi pasa insa e cam aiurea comportamentul lui fata de playeri.

259

Friday, November 18th 2016, 4:31am

La cum il fute sus si in jos parca e pe cale de altceva si nu ma ambalez pentru mine ci pentru cei care doneaza modurile si nu au atatia bani sa sustina fiecare schimbare pe care o face el asa cand i se scoala. Eu oricum nu mai joc si de intru, intru foarte rar asa ca putin imi pasa insa e cam aiurea comportamentul lui fata de playeri.
Tot update-ul asta in sine e un serviciu pentru comunitate, au fost urmate exact cerintele majoritatii jucatorilor si anume sa refac serverul aproximativ cum era in trecut.
In concluzie nu vad de ce ar fi aiurea fata de jucatori.